H-Cs : 06-18 P 06-13
70/ 30 80 377
2120, Dunakeszi, Fő út 75-81
Fogmegtartó/konzerváló kezelések a meglévő, természetes fogak megóvására, megtartására szolgálnak.
A fogmegtartó fogászati kezelések közé tartozik szuvas, sérült fogak esztétikus töméssel való ellátása, a nagyobb kiterjedésű fogszuvasodások nagy pontosságot igénylő, de esztétikailag kimagasló eredményt nyújtó inlay, onlay, overlay (betétekkel) történő helyreállítása, illetve a foltos vagy gyökérkezelés következtében szürkült frontfogak esztétikumának kerámia héjjal történő visszaadása mellőzve a korona készítést.
Az esztétikus tömés manapság rutin kezelésnek mondható a fogászatban, hiszen az egyik leggyakoribb fogászati probléma a szuvas, illetve a sérült fog, de egyes fejlődési rendellenesség miatt zománchibás, foltos fogak esetében is konzervatív terápia alkalmazandó. A kisebb és közepes méretű szuvasodást ellátó módszerrel könnyedén javítható a fogak egészségi és esztétikai állapota.
Egyik kiemelkedő tulajdonsága az esztétikai tömésnek, hogy tökéletesen alkalmazkodik a fog színéhez (az amalgámtöméssel ellentétben, amely mára már egy nem javasolt tömőanyag. A fényre kötő kompozit tömőanyag erősen és résmentesen tapad a fogszövethez, ezért a végeredmény egy tökéletesen fedő, illeszkedő, funkcionálisan maximálisan kielégítő, megjelenésében természetes, és rendkívül tartós anyag.
Az esztétikus, kompozit tömés előnyei:
Az Inlay és Onlay fogtömés előnyei:
A gyulladásos eredetű fogfájás megoldása a gyökérkezelés, amely esélyt biztosít a fogak megmentéséhez. Helyi érzéstelenítéssel teljes mértékben fájdalommentes kezelés.
A gyökérkezelés lényege, hogy a fog gyökerében lévő gyulladt vagy elhalt ér- és idegszövetet maradéktalanul eltávolítsuk, majd a gyökércsatornát olyan méretűre tágítsuk, hogy azt gyökértömő anyaggal tökéletesen feltölthessük. A folyamat azonban jelentősen megváltozott az utóbbi időben. A korábbi kézzel végzett kezelést felváltották a gépi gyökérkezelő technikák, amelyek között jelentős különbségek vannak. Az általunk használt gépi eszközök a jelenleg legmodernebb technikát képviselik, amik:
A korábban kézzel végzett csatornatágítás tökéletlenségéből adódóan több alkalmas gyógyszeres lépések voltak szükségesek egy eredményes gyökérkezelés kivitelezéséhez, amely jelentősen megnövelte a kezelési időt A tökéletes gépi csatornatágítás a legtöbb esetben lehetőséget ad az akár azonnali gyökértömés elkészítésére.
A fogkő kialakulását számos belső és külső tényező is befolyásolhatja. Köztük a fog- és szájápolás minősége, az étkezési szokások, a dohányzás, különféle betegségek, gyógyszerek, az életkorunk. Étkezések után a fogakra lerakódik egy vékony plakk réteg, mely a nyálban feloldódott étel egy része. A plakk egy idő után egyre keményebbé válik, mivel a nyálból különböző ásványi anyagokat „vonz” magához. Amennyiben pedig ez nincs időben, rendszeresen eltávolítva, akkor alakul ki a megkeményedett plakk, amit más néven, fogkőnek nevezünk. A hosszabb ideig eltávolítatlan fogkő fogágybetegséghez vezet, ami a fogak mozgásához, majd elvesztéséhez vezet. A fogak ilyen okból történő mobilitása már fiatal felnőttkorban is lehetséges.
A fogkő nemcsak a mosolyunk szépségén ront, hanem a lerakodott fogkő táptalaja a baktériumoknak is, így könnyedén okozhat fogszuvasodást , ínygyulladást, és következményes fogágybetegséget. A spontán , illetve a fogmosás során jelentkező ínyvérzés hátterében is a fogkő áll. A keletkező vér a szájüregi nedves környezetben bomlásnak indul , ami kellemetlen szájszagot okoz. A rendszeres kontroll és a fogkő eltávolítása szükséges a fent említett problémák megelőzése érdekében.
Eltávolítása évente egyszer indokolt, de a gyakoriság szükségességét a felsorolt faktorok befolyásolhatják. Erről már az első vizsgálat során képet alkothatunk.
A megfelelő fogkrémek, öblögetők kiválasztásában is segítünk szájhigiéniájának fenntartása érdekében.
Telefonszám: +36 70 308 0377
Rendelési idő: H-Cs: 06-18
P: 06-13
A telefonos időpont egyeztetés a fenti rendelési időben lehetséges.
Designed by webeditor.hu